• upozornění
  • rouška
  • upozornění
  • DP2021
29. 1.
pátek
Večer S Karlem Kubištou 7
Odkaz na youtube vysílání:
ZDE

Medvědi – Pluje má loď
Videoklip
Českotřebovská trampská a country skupina Medvědi hraje a zpívá již téměř padesát let. V roce 2011 vydala svoje CD... Text písně Eva Šichová... Hrají a zpívají: Jaroslav Všetula (Slon), Monika Mužíková, Karel Kreuz (Čárlí), Ladislav Vraspír (Sorry), Bohumír Štusák (Bob), František Leder (Ferdyš), Zdeněk Píša, Marie Beranová, Marta Přívratská, Kamila Janíčková

Království Ladislava Šulce
Dokument
Dokument z cyklu Lidoví umělci Orlických hor. Příběh a práce lidového všeuměla Ladislava Šulce ze samoty Sekyrka v Orlických horách. Pan Šulc je malíř, řezbář, knihvazač podle starých "receptur", výrobce proutěných košíků, proutěných košťat, který má i mnoho dalších koníčků...

Otevření městského muzea v Č. Třebové
Reportážní dokument
Dne 29. září 2012 bylo v České Třebové v Klácelově ulici nedaleko Starého náměstí po mnoha letech slavnostně otevřeno nové moderní městské muzeum, jehož stálá expozice je vedena mottem: "Do České Třebové železnicí, autem, vzduchem a lodí". Kromě jiného je k vidění vozítko Velorex, které bylo v České Třebové vymyšleno bratry Stránskými, nebo zajímavý zážitek z „jízdy vlakem“ pomocí kupé vagónu a simulace jízdy.

Krásné trápení se sklem 2 – Nový začátek
Dokument
Druhý dokument o akci Svátky skla - rok 2012. Akce Svátky skla, jejíž hlavní součástí je tavení skla dřevem, se konala v roce 2012 po jednadvacáté. První srpnový víkend vždy patří v Deštném v Orlických horách sklu - svátkům skla a mistrům sklářům. Na akci se představují mistři skláři při práci přímo u sklářské pece sv. Máří Magdaleny. Foukají a tvarují sklo a vytvářejí jedinečné skleněné originály.

Rok na potoce
Experiment; Filmová báseň
Krátká časoměrná experimentální filmová báseň z jednoho místa potoka Hvězdná nedaleko Rokytnice v Orlických horách a několika bezejmenných potůčků Orlických hor.

Rokytnice pod patronací svaté Anny 2
Dokument
Druhý dokument o historii města Rokytnice v Orlických horách je pokračováním dílu prvního a je věnován převážně vládě rodiny Nosticů v tamním kraji od jejich zakoupení panství do konce devatenáctého století... V díle také najdete historii rokytnického zámku, kostela Všech Svatých, rokytnické varhanáře a v závěru historii Židů ve městečku, sochu Ježíše Trpitele, roubené domky, historii kaple svaté Anny nebo také morový sloup a kašnu na náměstí. Účinkují historici Petr Hudousek, Petr Hudousek ml., Jiří Fuks, Oldřich Pešek a Třebovačka Věra Slavíková. V roli Poutníka také Třebovák Milan Kučera. Komentář četla Dominika Kubištová.
______________________

Návod na sledování na "chytré" TV: Zapneme nabídku smart -> vybereme aplikaci youtube -> v této aplikaci vyhledáme "kcct online" -> rozklikneme logo kanálu kulturního centra -> rozklikneme název, např.: "DS - HYBL ...".

Upozornění
Z důvodu dodržení autorské licence bude 30 minut po skončení uvedených pořadů link zneplatněn. Prosíme proto, aby jste pořad začali sledovat co nejblíže času začátku vysílání, jinak se může stát, že se vám video po zneplatnění linku zastaví a už nepůjde přehrát.
ON-LINE / Začátek v 20.00 hodin
Sdílet
 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.