• DP2021
  • rouška
  • upozornění
  • upozornění
22. 1.
pátek
Večer S Karlem Kubištou 6
Cyklus snímlů z tvorby českotřebováka K. Kubišty.
Odkaz na youtube vysílání:
ZDE

Poutníci – Skála
Videoklip
Českotřebovská skupina Poutníci hraje a zpívá už téměř padesát let (i když na to žádný z nich vůbec nevypadá)... V květnu roku 2012 vydali svoje první CD Dlouhá cesta... Text písně: Karel Dohnal... Hrají a zpívají: Ladislav Vraspír (kytara, zpěv), Karel Dohnal (mandolína, zpěv), Pavel Kohoutek (baskytara, zpěv), Pavel Chadima (kytara, zpěv), Jan Pávek (banjo).

Ve Zlaté uličce
Dokument
Dříve se téměř každý návštěvník Pražského hradu stavil ve Zlaté uličce; dnes je navštěvují téměř pouze turisté z ciziny. Zlatá ulička Čechům chybí, proto se její název objevuje na romantických místech různých měst. A jedna je také v podhůří Orlických hor v Letohradě. Dokumentární film je věnovaný uměleckým řemeslníkům, kteří všichni sídlí v jedné ulici v Letohradě. Ve filmu je umělecký sochař, malíř a řezbář, hrnčíř a keramik, keramička šperků a plastik, rytí skla a paličkářka.

Deštné v Orlických horách
Propagační videoklip
Obec Deštné v Orlických horách se představuje v krátkém klipu... Památky, ubytování a stravování, výlety do okolí na kole i pěšky, Masarykova chata na Šerlichu, turistická jízdárna, deštenský chléb, muzeum, lyžování a snowpark s největším skokem v České republice a akce - Svátky skla, závody na skibobech, závody psích spřežení Šediváčkův long a také archeologický skanzen Villa Nova v nedalekém Uhřínově...

Krásné trápení se sklem 1
Dokument
Akce Svátky skla, jejíž hlavní součástí je tavení skla dřevem, se konala v roce 2011 již po dvacáté. První srpnový víkend vždy patří v Deštném v Orlických horách sklu - svátkům skla a mistrům sklářům. Akce byla původně experimentem, ale stala se slavnou a jedinečnou tradicí. Na akci se představí mistři skláři při práci přímo u sklářské pece sv. Máří Magdaleny. Foukají a tvarují sklo a vytvářejí jedinečné skleněné originály. Ty se poté prodají v nedělní dražbě. Akci doplňuje kulturní program, stánky s výrobky ze skla, keramiky a další předměty umělecké výroby.

Časy se mění
Experiment
Krátký experimentální film s dobovými fotografiemi a současnými studenty a pedagogy českotřebovského gymnázia s hudbou Boba Dylana a věnováním Járovi da Cimrmanovi. Film byl vyroben jako příloha k filmu Stopy času údolím paměti vytvořenému ke stému výročí gymnázia.

Rokytnice pod patronací svaté Anny 1
Dokument
První díl dokumentárního filmu o historii města Rokytnice v Orlických horách je věnován jeho počátkům od uhlířské osady po konec "vlády" rodu Mauschwitzů. V díle jsou počátky kostela Nejsvětější Trojice i kostela Všech Svatých, počátky zámku a v závěru Šenkýřův kříž a refugium Suchá. Účinkují historici Petr Hudousek, Petr Hudousek ml., Lucie Jakubcová, Bohumír Dragoun, Radka Holendová, Oldřich Pešek a Třebovačka Věra Slavíková. V roli Poutníka také Třebovák Milan Kučera a ve filmu hrají i třebovské skupiny - historického šermu Tartas a centra experimentální archeologie Bacrie a hudební skupiny Medvědi. Komentář četla Dominika Kubištová.
______________________

Návod na sledování na "chytré" TV: Zapneme nabídku smart -> vybereme aplikaci youtube -> v této aplikaci vyhledáme "kcct online" -> rozklikneme logo kanálu kulturního centra -> rozklikneme název, např.: "DS - HYBL ...".

Upozornění
Z důvodu dodržení autorské licence bude 30 minut po skončení uvedených pořadů link zneplatněn. Prosíme proto, aby jste pořad začali sledovat co nejblíže času začátku vysílání, jinak se může stát, že se vám video po zneplatnění linku zastaví a už nepůjde přehrát.
ON-LINE / Začátek v 20.00 hodin
Sdílet
 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.