• rouška
  • upozornění
  • DP2021
  • upozornění
15. 1.
pátek
Večer S Karlem Kubištou 5
Cyklus snímků z tvorby českotřebovského rodáka. Odkaz na youtube vysílání:
ZDE


Medvědi – Dávno vím
Videoklip
Českotřebovská trampská a country skupina Medvědi hraje a zpívá již více než padesát let. Text písně Eva Šichová... Hrají a zpívají: Dívka Sen - Dominika Kubištová; Hřích Pokušitel - Milan Kučera (Předák); Trubadúr - Jaroslav Všetula (Slon), Houslistka - Monika Mužíková; Abatyše - Marta Přívratská, Marie Beranová, Kamila Janíčková; Mniši - Bohumír Štusák (Bob), Karel Kreuz (Čárlí), Ladislav Vraspír (Sorry), František Leder (Ferdyš), Zdeněk Píša.

Masky, tváře, těla
Dokument
Další dokument cyklu Blízko k žití, který byl natočen pro město Ústí nad Orlicí, je pohledem do života a tvorby taneční souboru C-Dance z Ústí a Pouličního divadelního souboru TUB z Bystrzyce Klodzké. Hlavními postavami dokumentu jsou tehdejší vedoucí obou souborů Zlatuše Bartošová (C-Dance) a Ewa Tarczowska (TUB).

Poutníci – Šedivý rám
Videoklip
Českotřebovská skupina Poutníci hraje a zpívá už téměř padesát let (i když na to žádný z nich vůbec nevypadá)... V květnu roku 2012 vydali svoje první CD Dlouhá cesta... Text písně: Karel Dohnal... Hrají a zpívají: Ladislav Vraspír (kytara, zpěv), Karel Dohnal (mandolína, zpěv), Pavel Kohoutek (baskytara, zpěv), Pavel Chadima (kytara, zpěv), Jan Pávek (banjo).

Tajemství pergamenu
Experiment; Slade show – Film z fotografií
Slide show je vytvořena z fotografií pořízených na letním táboře pro rodiče s dětmi v Miřetíně u Toulovcových Maštalí nedaleko Litomyšle v Pardubickém kraji v roce 2009, který pořádala TŠ Česká Třebová. Byly vybrány hlavně fotografie z celotáborové hry Tajemství pergamenu, kterou si užívaly rodiny z celé České republiky a tři rodiny z Anglie. Jednou účastnicí byla i vozíčkářka. Tábory pro rodiče s dětmi s programem tohoto typu jsem vymyslel a poprvé se konaly na táborové základně na řece Zdobnici v Orlických horách v 90-tých letech dvacátého století. Program tábora sestavil celý realizační tým, celotáborovou hru jsem vymyslel…

Orlické hory – Království jelena lesního
Dokument
Orlické hory... Jedny z nejnižších horských masivů, které obepínají kolem dokola Českou kotlinu. Hojně navštěvované sousední Krkonoše na západě i Jeseníky na východě jakoby Orlické hory činily méně zajímavými... Je pravda, že stále ještě nebyly turisty téměř objeveny, ale o to více v nich najdeme přírodních zajímavostí, které už jinde člověk stačil vytlačit... Orlické hory jsou ještě stále jakousi zónou klidu a mnohdy nedotčené přírody v srdci Evropy, kterou turisté a další návštěvníci ještě stále nevzali tak docela na vědomí... Film byl vyroben pro Muzeum Orlických hor Sýpka v Rokytnici v Orlických horách v letech 2010-2014

---------------------

Návod na sledování na "chytré" TV: Zapneme nabídku smart -> vybereme aplikaci youtube -> v této aplikaci vyhledáme "kcct online" -> rozklikneme logo kanálu kulturního centra -> rozklikneme název, např.: "DS - HYBL ...".


Upozornění
Z důvodu dodržení autorské licence bude 30 minut po skončení uvedených pořadů link zneplatněn. Prosíme proto, aby jste pořad začali sledovat co nejblíže času začátku vysílání, jinak se může stát, že se vám video po zneplatnění linku zastaví a už nepůjde přehrát.
ON-LINE / Začátek v 20.00 hodin
Sdílet
 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.