• DP2021
  • Plihal 2021
  • Bennewitz 2021 - banner
  • upozornění
  • KPH 2021
  • Online vysílání Madam
  • upozornění

Také poslední koncert XV. ročníku Mezinárodního varhanního festivalu Zdeňka Pololáníka měl vysokou úroveň a také mezinárodní rozměr.   Začalo být také znát, že jde o ojedinělý varhanní festival v našem regionu a tak velká část návštěvníků přijela na koncert i z okolí.  

iČTZ - Město Česká Třebová žilo v uplynulých dnech alespoň na ulicích a v prostorách KC divadelním festivalem mladého amatérského divadla. Na ulicích vnitřního města se objevily ve velkém počtu propagační panely zvoucí do divadla, na přehlídku FEMAD - festival mladého amatérského divadla.

iČTZ - Oba koncerty se těšily velkému zájmu posluchačů.  Páteční koncert současně připomněl 50. výročí založení Komorního orchestru Jaroslava Kociana a zúčastnili se jej vzácní hosté. Jednak to byla delegace z našeho partnerského města Olawa, ale také příznivci Komorního orchestru Jaroslava Kociana z širokého regionu, z Litomyšle, Ústí nad Orlicí, Letohradu, Brandýsa nad Orlicí...

OIK TV - Hudební festival Antonína Bennewitze v České Třebové pokračuje! V dalším průběhu mohli milovníci vážné hudby např. vyrazit do kostela sv. Jakuba Většího na Chrámový galavečer nebo do Kulturního centra na kapelu Ciganski diabli s Jaroslavem Svěceným.

iČTZ - První týden českotřebovského festivalu Bennewitz 2017 vyvrcholil česko-slovenským koncertem, na kterém vystoupila bratislavská skupina Ciganskí diabli s Jaroslavem Svěceným.

ceskatelevize.cz - Jak vypadají a znějí housle milionových hodnot z celé Evropy? A jaký je rozdíl ve zvuku houslí vyrobených napříč staletími? To dnes zájemcům v České Třebové osobně ukázal Jaroslav Svěcený.

OIK TV - V českotřebovském Kulturním centru začal devatenáctý ročník Bennewitzova hudebního festivalu. Patronátu nad ním se již podruhé ujal houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Ten měl za cíl, přinést do tohoto ročníku změny.

denik.cz - Chrámový galavečer, koncert slovenského orchestru Cigánski diabli, Jaroslav Svěcený a jeho komentované prohlídky výstavy houslí, koncert v Kulturním centru i v Přívratu. To je letošní festival Bennewitz v České Třebové, jehož devatenáctý ročník vypukl ve středu zahajovacím koncertem ve velkém sále Kulturního centra.

iČTZ - Komponovaný program večera přítomné posluchače přilákal ve velkém počtu. Střídaly se varhanní skladby, a další skladby, kdy varhany doprovázely housle, trubku nebo sopranistku Helenu Hozovou. Hudební vystoupení střídala recitace Báry Munzarové. Rozhodně to byl výjimečný koncert, který snesl nejpřísnější měřítka, kostel sv. Jakuba je místem s nejlepší akustikou v našem městě. Jediným nepřítelem posluchačů a hudebníků byla nízká teplota , ale s tou se musí při koncertu v kostele počítat. Koncert byl jedním z vrcholů letošního XIX. ročníku Bennewitzova festivalu.

upmedia.cz – Devatenáctý ročník festivalu Bennewitz v České Třebové má opět co nabídnout. Patronem letošního ročníku je houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který vystoupí například s Virtuosi Pragenses nebo se slovenským orchestrem Cigánski diabli.

iČTZ - Festival Bennewitz 2017 pokračoval druhým koncertem v Malé scéně Název koncertu "Hudba a slovo v proměnách staletí" byl poněkud tajemný. Pouze zasvěcení poznali, že bude určen především vyznavačům tónů violy, která v rukou Jitky Hosprové opravdu  ukázala, co dokáže. Posluchači si vyslechli brilantní provedení sólových skladeb, skladeb pro housle a violu, také s klavírem vynikajícího klavíristy Václava Máchy. (Škoda že nedostal příležitost  v samostatné klavírní skladbě). Jaroslav Svěcený měl opravdu šťastnou ruku, když si pro tento koncert vybíral program i  interprety.

 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.